Novinky, recepty a aktuality

Dokážu zhubnout bez počítání kalorií?

Ať už jste příznivci počítání kalorií či nikoli, počítání kalorií je cesta, jak se naučit správně stravovat a dosáhnout stanoveného cíle.

Hubnout se dá i bez počítání kalorií

To, jestli Vaše tělo hubne závisí na jedné a jediné věci a tím je kalorický deficit. Do kalorického deficitu se tělo dostane v případě, kdy nedokáže přijmout dostatek energie z přijaté stravy čili přijatá energie je nižší než vydaná.

Kalorického deficitu lze dosáhnout i jinak než počítáním kalorií.

Člověk, který však nemá přehled o rozložení jednotlivých makroživin ve stravě a jejich množství, málokdy dokáže správně stanovit porce jídla, které mu zajistí stav kalorického deficitu.

Dokážu zhubnout bez počítání kalorií?

Počítání kalorií vás naučí mít přehled

Při počítaní kalorií budete mít přesné statistiky o tom, co a v jakém množství jste snědli. Na základě těchto údajů dokážete následně určit, která hodnota vám zajistí kalorický deficit a tím pádem i požadované hubnutí.

Počítání kalorií vás naučí stanovení optimální porce a vhodné zastoupení potravin dle jejich podílu makroživin.

Extrémní kalorický deficit není pro redukci ideální, protože může nejen negativně ovlivnit vaše zdraví, ale také období po dietě z hlediska udržení dosažené redukce.

Více info o počítání kalorií se můžete dočíst na našem detailnějším článku zde.

Mohlo by vás zajímat…

Strava

Metody měření tuku

Dnes už poměrně častá záležitost. Procento tuku Vám dnes dokáže změřit kdejaká váha, v lékárnách a fitness centrech často najdete sp ...

Strava

Tuky

Tuky jsou esenciální živinou a nejvíce energeticky bohatou základní (makro) živinou (9kcal/g). Ačkoliv v dnešní době existuje spíše trend ...